۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸

افراد سن بالا و رویش دندان تازه

اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

افراد سن بالا و رویش دندان تازه

شاید تیتر ما تعجب آور باشد اما کاملا حقیقت دارد.برخی از افراد سالمند وقتی به سنین بال می رسند دندان های تازه در می اورند. چرا برخی افراد در سنین بالا دندان جدید درمی آوزند در برخی افراد بالای صد سال رویش دندان تازه مشاهده شده دلیل علمی برای این امر چیست چه عواملی در رویش اینگونه دندان ها در سنین پیری تاثیرمیگذارند گفته های دندانپزشکان در این باره را می خوانیم.

یک دندانپزشک در ارتباط با رویش دندان‌های جدید در افراد کهنسال، توضیحاتی را ارائه کرد.زهرا فاضلی در ارتباط با موضوع دندان در آوردن افراد کهنسال، اظهار داشت: در قدیم شایع بود که می‌گفتند اگر فردی ۱۰۰ سالگی خود را بگذراند رویش جدید دندان در آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته در واقع این مسئله به صورتی بوده که فرد کهنسال به دلیل تحلیل رفتن استخوان‌های لثه و فک دندان‌های نهفته آن طی زندگی که سال‌ها خود را نمایان نکرده است،‌به صورت ناگهانی در سنین بسیار بالا مثلاً ۱۰۰ سالگی ظاهر می‌شود.

این دندانپزشک خاطر نشان کرد: رویش جدید دندانی در افراد کهنسال، یا به اصلاح دندان در آوردن ۱۰۰ ساله‌ها پایه و اساس علمی ندارد و تنها نمایان شدن دندان‌های نهفته است.