۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸

اندازه گیری قند خون

اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

اندازه گیری قند خون

کاهش قند خون از استاندارد متعارف (بسته به جنسیت و سن متفاوت است)، باعث بروز بیماری هیپوگلیسمی(هایپوگلیسمی) می‌گردد. افزایش قند خون از استاندارد متعارف نیز باعث بیماری هیپرگلیسمی (هایپرگلیسمی) می‌گردد که نوع حاد آن، دیابت نامیده می‌شود.

مقادیر قند خون مطلوب برای افراد مبتلا به دیابت به شرح زیر می‌باشد:

– قند خون ناشتا: ۷۰ تا ۱۳۰ میلی‌گرم در دسی لیتر (۳/۹ تا ۷/۲ میلی‌مول بر لیتر)

– قند خون پس از وعده غذایی: کمتر از ۱۸۰ میلی‌گرم در دسی لیتر (۱۰ میلی‌مول بر لیتر)

– قند خون ۲ ساعت پس از صرف غذا: کمتر از ۱۴۰ میلی‌گرم در دسی لیتر (۷/۸ میلی‌مول بر لیتر)

قند خون ۲ ساعت بعد از صرف غذا در فرد عادی باید کمتر از ۱۲۰ میلی‌گرم در دسی لیتر (۶/۶ میلی‌مول بر لیتر) باشد، ولی هدف مطلوب در بیماران دیابتی این است که این قند خون به کمتر از ۱۴۰ میلی‌گرم در دسی لیتر برسد. (۷/۸ میلی‌مول بر لیتر)

به فرآیند کنترل قند خون توسط خود بیمار در خانه با دستگاهی به نام گلوکومتر گفته می شود. این روش بسیار کم زحمت و نسبتا دقیق است. کنترل قند خون برای همه بیماران دیابتی و به طور خاص بیمارانی که انسولین دریافت میکنند، توصیه میشود.

دستگاه تست قند خون ابزاری پزشکی برای کمک به نظارت بر مقدار گلوکز (یک نوع قند موجود در خون که عامل اصلی بیماری هایی نظیر دیابت است) خون است. با وجود نقش قابل توجه آن، انتخاب جدیدترین و بهترین مارک دستگاه تست قند خون به دلیل تنوع گسترده این محصولات تا حدودی ممکن است دشوار باشد.

خرید بهترین برند همیشه انتخابی عاقلانه است، زیرا باعث می شود شما در مسیر داشتن محصولی با کیفیت قرار گیرید، به ویژه اگر این محصولات مرتبط با زمینه پزشکی و سلامت باشند. ما بیش از آنکه زمان و پول خود را صرف هزینه های آزمایشگاهی کنیم، می توانیم با تهیه لوازم پزشکی مناسب همچون “دستگاه تست قند خون“، بر شرایط سلامتی خود نظارتی دقیق داشته باشیم.