۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸

اهمیت لباس زیر در سلامت بانوان

اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

اهمیت لباس زیر در سلامت بانوان

شایع ترین بیماری دستگاه تناسلی زنان در ایران عفونت است که به دو نوع عفونت بخش های تحتانی و عفونت بخش های فوقانی تقسیم می شود. بخش تحتانی شامل قسمت خارجی، دهانه رحم و واژن می شود و ناحیه رحم، لوله ها و ناحیه لگنی بخش های فوقانی را تشکیل می دهند.

عفونت های زنان یکی از شایع ترین بیماری های زنانه است که بی توجهی به بهداشت فردی همچنین کوتاهی در درمان آن می تواند عوارض جبران ناپذیری را به بار آورد. شاید بپرسید این عوارض چقدر می تواند خطرناک باشد. پاسخ پزشکان این است:«خیلی زیاد، حتی می تواند تا مرحله ناباروری پیش برود.

همه بیماری های ناحیه واژن به راحتی درمان نمی شوند و برخی از آن ها بهدوره های طولانی درمانی نیاز دارند. زمانی که واژن مستعد ابتلا به بیماری عفونی می شود این بیماری در دوره های مختلف عود می کند و زندگی روزمره و زناشویی آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

رطوبت می‌تواند عامل مهم بروز عفونت های قارچی از قبیل «کاندیدیاز» باشد. لباس زیرهای تنگ مانع از تبخیر می شوند و زمانی که ناحیه تناسلی با ترشحاتش مرطوب شود، این رطوبت خشک نمی‌شود.

پزشکان زنان به این نکته اشاره می کنند که بخشی از بیماری های عفونی رایج در میان زنان که می تواند به بیماری های جدی تر داخلی منجر شود. لباس زیر بخصوص در خانم ها اثر مستقیمی در بهداشت جسنی و ادام تناسلی دارد. استفاده طولانی مدت از لباس زیر به ویژه در فصل گرما از جمله هشدارهایی است که متخصصان آن را عاملی برای ابتلا و عود مجدد عفونت های زنانه و سخت شدن روند درمان می دانند.

به جز عفونت های قارچی، عفونت های دیگری هم هستند که واژن را درگیر و دهانه رحم را دچار مشکلاتی می کنند. برای مثال دهانه رحم زخم می شود و علاوه بر اینکه عفونت به سمت بالا می رود ممکن است تغییراتی در سلول ها ایجاد شود و ضایعات قبل از سرطان بروز کند.

همه زنان باید بدانند که حفظ تمیزی و خشکی واژن، اهمیت زیادی در سلامت واژن دارد و لباس هایی که می پوشند می تواند بر سلامت آن تاثیر داشته باشد. خیلی ها به دلیل اینکه لباس زیرشان در معرض دید دیگران نیست، آن را تا چند سال به بدترین وضع نگه می دارند.

لباس زیر از کالاهای مصرفی است که باید آن را زود به زود نو کرد. اگر لباس زیر به اندازه کافی داشته باشید، آن را زود به زود عوض می کنید و به راحتی هم آن را دور می اندازید.

جنس لباس زیر

انواع خاصی از پارچه ها یا لباس هایی که برای ناحیه تناسلی طراحی می شوند و به فروش می رسند می توانند گرما و رطوبت واژن را افزایش دهند و این امر منجر به رشد بیش از حد باکتری ها و عفونت ها می شود.
لباس زیر زنانه,خرید لباس زیر زنانه,سلامت زنان

ویژگی های لباس زیر مناسب

لباس زیر نخی

حتما بارها با این توصیه مواجه شده اید که بهتر است از لباس های زیر نخی استفاده کنید، این توصیه درستی است. استفاده از انواع لباس‌های نخی می‌تواند مانع از شکل‌گیری این حالت شود و فضای مناسبی برای واژن فراهم کند. لباس های نخی بخشی از رطوبت را از خود عبور می دهند و فضای مناسبی برای واژن فراهم می کنند.

لباس زیرهای فانتزی

ممکن است انواع لباس های فانتزی در ظاهر زیبا به نظر برسند اما الیاف به کار رفته در تورها ممکن است حساسیت زا باشد و به تدریج عوارضی را برای شما ایجاد کند که سال ها به دنبال درمان آن باشید. البته لباس های زیر تنگ فانتزی برای مدت محدود مشکلی ندارد. ولی به عنوان لباس زیر معمول مشکل آفرین است.

لباس زیرهایی که قصد دارید در طول روز از آنها استفاده کنید بهتر است دارای جنس طبیعی باشند. از جنس هایی که دارای مواد ترکیبی مانند پلاستیک و… هستند استفاده نکنید چون شما ساعات زیادی (از صبح تا شب) آن را به تن دارید. ترکیبات پلاستیکی مانع از لطافت جنس لباس و راحتی شما شده و همچنین خطر بروز عفونت را بالا می‌برد.

اهمیت سایز مناسب لباس زیر

پوشیدن لباس زیرهای تنگ هم یکی از اشتباهاتی است که فضای نامناسبی برای واژن ایجاد می کند و میزان این آسیب ها را بالا می برد. دقیقا به همین دلیل است که زمان انتخاب لباس باید به سایز و اندازه ای که مناسب شماست دقت کنید.

لباس زیر تنگ عروق پوست را تحت تاثیر قرار داده و در قسمت هایی مانع گردش صحیح خون می شود به خصوص اگر تنگی لباس در ناحیه لگن، زانو، سینه و حلقه آستین ها باشد.

یکی دیگر از مشکلات لباس های تنگ مشکلات گوارشی است. درواقع لباس تنگ حرکات دودی (حرکات کرم گونه) دستگاه گوارش را مختل می کند و موجب تجمع گاز در معده و نفخ شکم می شود که معمولا با درد شکم همراه است.

این لباس ها علاوه بر ایجاد عرق و اصطکاک که منجر به آلودگی و همچنین پیری زودرس اندام تناسلی می شود، باعث تغییر شکل واژن و زشتی آن میشوند.