۱۱ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

تزریق چربی به باسن

فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن یک تکنیک پرطرفدار بوده و با هدف حجم دهی و فرم دادن به باسن انجام می شود. افراد کاندید این عمل اغلب از بی فرم بودن یا به اصطلاح صاف و تخت بودن باسن خود ابراز نارضایتی می کنند. به طور کلی دو روش برای حجم دهی به باسن مورد استفاده قرار می گیرد: ( فوق تخصص پلاستیک )

تزریق چربی به باسن
استفاده ازپروتز باسن

تکنیک تزریق چربی به نقاط مختلف بدن ، تحولی قابل توجه در زمینه جوانسازی و زیبایی ایجاد کرده است. فرایند تزریق چربی در واقع یک پیوند بافت زنده از بافت بدن افراد به خود آنها یا اصطلاحا پیوند اتولوگ محسوب می گردد ؛ بنابراین عدم سازگاری بافت در آن رخ نداده و حساسیت ایجاد نمی کند و درصد قابل توجهی از بافت چربی در محل جدید بصورت زنده باقی می ماند.

تزریق چربی به باسن
چگونگی تزریق چربی به باسن

این عمل تحت یکی از روش های بیهوشی بصورت بی هوشی عمومی یا ترکیبی از بی حسی های موضعی که تواما با هوشیاری نسبی است انجام می شود و با توجه به شرایط بیمار ، جراح پلاستیک مناسب ترین روش را به مراجعین محترم پیشنهاد می کند.

خارج کردن چربی از مناطقی که دارای بافت چربی موضعی اضافه می باشد ( مثل شکم ، پهلو و ران ها ) انجام می پذیرد و چربی تخلیه شده طی فرایندی که به آن آماده سازی چربی می گویند ، از ناخالصی هایی همچون خون و مایعات جدا شده و در نهایت بافت چربی که مناسب تزریق می باشد بدست می آید.

اکنون این چربی ، خالص و قابل استفاده می باشد و می توان آن را به محل مورد نظر ( باسن ) تزریق نمود. در نظر داشته باشید که همواره مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب خواهد شد ، لذا فوق تخصص جراحی پلاستیک با در نظر گرفتن این موضوع و آگاهی دادن به مراجعین محترم ، به اندازه ای چربی تزریق می نماید که در نهایت نتیجه کار به هدف مورد انتظار هرچه بیشتر نزدیک گردد.

مطلب دیگری که می توان در این رابطه عنوان نمود این است که ، تزریق چربی به باسن چون یک عمل فرم دهی به بدن ( بادی کونتورینگ ) محسوب می گردد ، لذا بهترین نتایج وقتی حاصل می شود که تواما با عمل جراحی فرم دهی به پهلوها ، پشت و شکم انجام پذیرد.
آیا افراد لاغر هم می توانند تزریق چربی به باسن را انجام دهند

موردی که به عنوان سوال برای اغلب متقاضیان فرم دهی به باسن مطرح می گردد این است که آیا تزریق چربی در افراد لاغر نیز قابل اجرا می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به اینکه در تکنیک تزریق چربی ، روش کار به این گونه است که چربی مورد نیاز از مناطقی که دارای چربی اضافه هستند باید برداشته شود ، لذا در افراد لاغر ، در صورتی که چربی انباشته موضعی در سایر نواحی بدن نداشته باشند ، این تکنیک ممکن است خیلی موثر نبوده و شاید مناسب تر باشد تا از پروتز برای فرم دهی به باسن استفاده شود.